streda 28. septembra 2016

zemiaková knedľa zo špaldovej múky




Zemiaková knedľa ako úžasná príloha napríklad k červenej kapuste mňamka.


čo treba:
zemiaky - 3 väčšie
50 g krupice
1 vajce
100 g špaldovej múky
soľ
a domáci chlebík (1kúsok, ak by som doma nemala svoj nedám tam nič) alebo môžete dať nejaké pečivo


Nové zemiaky si dáme uvariť aj v šupke do mierne osolenej vody. Po uvarení ich buď ošúpete a rozmačkáte, alebo rozmačkáte aj so šupkou. Pridáme krupicu, premiešame a necháme vychladnúť.
Postupne pridáme vajíčko, múku a soľ a spracujeme s rukami na cestíčko. Teraz môžete pridať malé kúsočky nejakého pečiva alebo nemusíte dávať žiadne. Ešte raz poriadne premiešame, prehnetieme a potom cesto rozdelíme na dve menšie časti.
Prichystáme si hrniec s vriacou vodou, osolíme a šupneme tam naše dve malé knedličky a necháme variť 25 minút na plotničke.


Vyberieme, pokrájame a už môžeme papať.





domáce bryndzové fornetky/jednohubky




Úžasné jednohubky na výlet ako som ich robila ja pre kamošov alebo pre návštevu, na Silvestra na páááárty alebo len tak na mňamkové chrúmanie, ktoré pri pečení rozvoňajú celý byt a dokonca aj na druhý deň sa ich vôňa rozliezala po každom kúsku kuchyne.

čo treba:
250 g špaldovej múky (+ niečo na dopracovanie cesta)
2 čl sódy
1 čl himalájskej soli
čierne korenie, bylinky
90 g nastrúhaného parmezánu alebo nášho slovenského vršatca
90 ml kokosáku (nepoužívam maslo ale keď chcete môžete dať aj maslo)
pažitka
bryndza - ja som mala domácu urobenú mojim drahým čo bolo zhruba 400g
a kefír dávala som odhadom ;)

K múke prihodíme sódu, soľ (naša domáca bryndza je dosť slaná, čiže stačí do cesta dať iba troška), čierne korenie a bylinky (koriander, tymián, oregano - nemusia byť ale mne to tam chutí) a premiešame. Nastrúhaný syr spojím s kokosákom (tuhšej konzistenicie), pekne ich spolu v rukách premiešam a prihodím celú masu ku zvyšku. Prihodíme ešte nadrobno nakrájanú pažitku (tak do hrste menšej) a polovicu bryndze a dolejeme kefírom, aby bolo ceste ideálne na spracovanie. Všetko ručne stručne premiešame a necháme na chvíľočku odpočívať bez ladu a skladu v chlade, čiže v chladničke tak na 10-15 minút.

Teraz cesto hodíme na pomúčenú dosku a vyvaľkáme si ho tak na 1 cm hrúbky najlepšie na nejaký tvar čo vyzerá ako obdĺžnik. Potom do stredu rozprestrieme zvyšnú bryndzu, kľudne sa s tým pohrajte a pekne rovnomerne to rozložte (ja mám bryndzu skoro ako hladký tvaroh tak úžasne sa rozotiera). Teraz pospájame kraje cesta tak že ich preložíme do stredu ako pri balení darčeka :), tak aby sa stretli v strede a potom jednu stranu preložíme na druhú ako keby sme zatvárali knihu. Môžeme ešte vyvaľkať prípadne len potľapkať.
Ak vám to nevyjde a bude vám bryndza vytekať kade tade, kľudne môžete cesto dopracovať pridaním múky a spracovaním, znova vyvaľkaním do obdĺžnikového tvaru, ktorý bude mať hrúbka tak 2cm. Teraz už len narežeme na malé kocečky, obdĺlžničky, trojuholníčky, slniečka čokoľvek len chcete z toho mať.

Nakrájané kúsky môžeme hodiť do mrazničky a vytiahnuť tesne pred príchodom návštevy, aby boli čerstvé chrumkavé a rozvoniavali celý byt či dom.

Ak ich chceme spracovať hneď, tak ich poukladáme s menším rozostupom na pečiaci papier a vložíme do rozohriatej rúry na 15-20 minút na 200 (ku koncu zvyknem znížiť na 180) céčkových stupňov, pekne do zlatova.




A už len si počkať chvíľočku aby sme si nespálili pršteky a jazyk a môžeme papať.
 



piatok 2. septembra 2016

Tvarohový koláčik bez múky s lesným ovocím


 
Koláčik s domácim tvarohom bez múky a s ovocím lesným ;) - osviežujúci koláčik na horúce dni
 
Domáci tvaroh si robievame každú chvíľku z automatového mlieka (v Trnave zostalo jediné miesto na Poľnohospodárskej škole).
 
čo treba:
mandle 1 hrnček
ovsené vločky 1 hrnček
kakao original 3 čl
kokosový olej 3 PL
med/melasa
vajíčko 1ks
kokos
domáci tvaroh
xylitol
škorica
lesné ovocie
 
Cestíčko:
mandle s ovsenými vločkami som si rozmixovala, no nie úplne na jemno. Pridala som kakao, kokosový olej (roztopený), med, vajíčko a poriadne premiešala. Vznikne parádna hmota, ktorú šupneme do formy a vystelieme ňou celé dno a pekne pozatláčame s rukou. Posypala som to celé kokosovou múčkou - kokosom. K domácemu tvarohu som pridala 1/2 čl škorice a xylitol (pridajte akékoľvek sladidlo podľa chuti). Náš tvaroh je dosť kyslý ale my také koláčiky máme radi, čiže veľa nesladím ale každý sa musí riadiť podľa svojich chuťových buniek ;).
Premiešaný tvaroh ponatierame na cestíčkovú vrstvu posypanú kokosom. A na vrch poukladáme ovocíčko. Ja som zvolila lesnú zmes, je tiež troška kyslejšia a to je priam osviežujúce s touto kombináciou. Ale použiť sa dá čokoľvek čo hrdlo či bruško ráči :)
 
 

a teraz už len šupnúť do vyhriatej rúry na 170 céčkových stupňov na 20 minút - úplne stačí.
Nepapať horúce! treba nechať vychladnúť a hodiť na stuhnutie aj do chladničky aspoň na nejaký čas :) Najlepší je večer prípadne druhý deň ;)
 
Dobrú chuť
 
 
 

utorok 2. augusta 2016

Mexiko v tortille



Pikantná mexická kuchyňa musí v našom jedálničku byť - bezpodmienečne.

čo treba:
cibuľka, cesnak
kukurička mladučká
červená fazuľa
rajčiny cherry
sušene rajčiny
šalát
tortilla
korenie
bylinky
himalájska soľ


Začínam ako vždy cibuľkou a cesnakom osmahnutými na kokosáku, pridám k nej kukuričku pokrájanú na malé kúsky a fazuľku (buď vopred namočenú a uvarenú alebo z konzervy). Pridám cherry rajčátka taktiež pokrájané na menšie kúsky a sušené rajčinky. Samozrejme dôležité dochucovadlá chilli, bylinky (oregano, tymián) a koreniny (koriander, čierne korenie, trošička rímskej rasce) a himalájska soľ. Vo woku to všetko premiešam a nechám pod pokrievkou podusiť tak troška. Keďže mám parádny dvojposchodový wok. Využila som priestor a hodila som hore na ďalšie poschodie woku zohriať tortillky (z obchodu).
Keď je bašta hotová, samozrejme ju treba občas premiešať a okoštovať, nech vieme či treba dopikantniť alebo inak doplniť chute.
Hotové servírujeme na tortillku so šalátikom a čerstvými rajčinkami, doplnené bazalkou.
Jesť môžeme akokoľvek zrolované, nezrolované, rukami s príborom. Jak sa vám len ráči. ;)



 


piatok 22. júla 2016

Zapečená cuketa špenát medvedí cesnak a bryndza


 

čo treba:
cuketa
špenát
medvedí cesnak (zásoby z mrazničky)
bryndza
cibuľa
cesnak
feta syr
gouda/eidam/parmezán - skrátka tvrdý syr
vajíčka 3
kefír (mléko)
paradajky
bylinky, koreniny







Nadrobno nakrájanú cibuľku a cesnak osmahneme na kokosáku a prihodíme k tomu postrúhanú cuketu (keď chcete môžete si ju nechať odšťaviť zasypanou soľou, ale neni to treba robiť), špenát a medveďa cesnakového.  Premiešame a necháme ich všetkých pekne chvíľku osamote vo woku.

 


Zatiaľ si prichystáme zapekaciu misku/misu/pekáč potrieme ho kokosákom. Vrátime sa k woku premiešame posolíme obylinkujeme dokoreníme a šupneme všetko do pekáča. Zatiaľ som si rozmiešala vajíčka s troškou kefíru, pokrájala paradajku a nachystala bryndzu s fetou.
Kedže všetko rada miešam rukami nechala som si cuketovo-špenátovo-medveďovú zmes trošička vychladnúť len tak aby som si nespálili ruky. Prihodila som fetu, bryndzu a poriadne premiešala ak treba dokorením dosolíme dobylinkujeme (všetko odhadom podľa jazykových chuťových buniek). Zasa premiešame rukami, ak sa neradi špiníte kľudne môžete použiť akýkoľvek miešací kuchynský nástroj, to musí byť v každej kuchyni.
Zasypeme to rajčinkami alebo jednou obrovskou, zalejeme kefírovým vajcom a na vrch ešte postrúhame ten tvrdý syr, ktorý máme doma k dispozícii.

 

 

 

 
A už len hodíme do rúry na 170 stupňov c na 30-35 minút. Vrch by mal byť krásny hnedý chrumkavý.
 

Cuketovo karfiolové placky s feta syrom bez múky



čo treba:
cuketa
karfiol
cibuľa/pór
cesnak
ražné vločky
feta syr
vajíčka 2
bylinky




Cuketu si postrúhame a nasolíme aby nám pustila šťavičku, ktorú rozhodne nepotrebujeme. Soľ necháme pôsobiť a zatiaľ si rozmixujem karfiol, ktorý zmiešam s nakrájaným feta syrom. Keď už je cuketka vyšťavená ako sa patrí vodu zlejeme a prihodíme ju ku krafiolovo-fetovej zmesy. Primiešame nadrobno nakrájaná cibuľku, cesnak bylinky (majoránka, bazalka, tymián, chili) soľ, troška kokosáku (nech sa nám nelepia na papier) a vajíčka, aby sme mali super cestíčko. Aby placky držali aspoň nejaký tvar prihodíme tam zopár rozmixovaných aj celých vločiek na zhustenie. Všetko poriadne premiešame rukami a začneme vytvárať placky srdiečka čokoľvek len chceme. Vyberieme si plech na ktorý hodíme pečiaci papier a pricapneme naše vytvarované placky. Do predhriatej rúry šupneme na 170 céčkových stupňov na cca 30 minút.

Placky som dozdobila čerstvou bazalkou a mini chili papričkami.
Mňamka obrovská.



utorok 19. júla 2016

zapekané fazuľové lúsky s pšenom





čo treba:
fazuľové lúsky biele
pšeno
bryndza
cesnak
cibuľka/pór
bylinky
himalájska soľ

Lúsky si opláchneme ak sú mladé nemusíme s nimi už nič robiť, ak sú staršieho dáta treba poodkrajovať končeky. Dáme ich povariť tak na 10 minút do osolenej vodičky.
Medzitým si prepláchneme pár krát aj pšeno podobne ako ryžu, cca 1 hrnček. Varíme zhruba 15-20 minút, kým nám pekne nenarastie a nezmäkne.
Olúpeme si cesnak nakrájame spolu s pórikom či cibuľkou, šupneme ich na panvicu a orestujeme na chvíľku na kokosáku. Na chvíľku tam prihodíme aj uvarené lúsky a ponaháname ich na rozpálenej panvici či woku. Vytiahneme si pekáčik, ktorý potreme kokosákom nech sa nám to nepripeče. A už tam len šupneme lúsky, pšeno a bryndzu a celé to premiešame a dokoreníme (chili, čierne korenie, kurkuma) dobylinkujeme (koriander, bazalka, tymián) a dosolíme.
Pečieme na 180 céčkových stupňov 30-35 minút.





Na tanieri dozdobíme čerstvou bazalkou a príloha je pickles :)




čoko banánová zmrzlina RAW








jednoduchá vynikajúca zmrzkaaaa bez mlieka - RAW :)

čo treba:
banány
kakao
oriešky

Banány si rozkrájame a dáme zamraziť na pár hodín aspoň. Potom ich vyberieme a hodíme do mixéra a rozmixujeme na krásnu hustú kašičku. Prihodíme kakao prípadne čo budete chcieť. Rôznym kombináciám a fantázii našich mozgových závitov sa medze nekladú. Môžete dať jahôdky, alebo akékoľvek iné sezónne ovocie na aké máte chuť.
Rozmixujeme hodíme spolu všetko a hodíme do misky, ktorú šupneme do mrazáku.

 
 


Ja som si ešte na vrch posekala lieskovce a posypala a až potom šupla do mrazáku. Zmrzlinka je vynikajúca osviežujúca a hlavne zdravá ;)




čoko marhuľový koláčik bez múky


Veľmi jednoduchučký a ľahký mňamkový koláčik.

čo treba:
marhule
vlašské orechy a mandle (pomleté)
kokos
kakao (z kakaových bôbov)
čokoláda 70 % a viac
kakaové maslo
2 vajíčka
škorica
med
sóda

Pomelieme si oriešky dávam odhadom ale zhruba to mohlo byť 180 až 200g dokopy. Prihodíme k nim kokos, kakao, škoricu a sódu a premiešame.
Do vodných lázní si hodím roztopiť kakaové maslo a kvalitnú čokošku. Nepridávam to horúce ale chvíľočku počkám kým vychladne a prišupnem celú čoko zmes k cestu.
Zatiaľ si oddelím žĺtka od bielok. Žĺtka si vyšľahám s medom alebo iným sladidlom a potom to krásne poputuje k cestu, všetko spolu premiešam už to začína mať lepšiu konzistenciu.
A zostali mi bielka, ktoré si tiež vyšľahám ručným mixérom do krásnej bielej peny - snehu. Postupne ho primiešavame do cestíčka až je také krásne nadýchané.
Už nám zostáva len umyť odkôstkovať rozkrájať a poukladať marhulky na vrch koláčik a šup s ním do trúby na 170 céčkových stupňov na 20-30 minút. Cesto sa nesmie lepiť - použijeme špáratkový test. :)
Vynikajúci koláčik je na svete ;)





pondelok 11. júla 2016

Hrachová kaša s osmahnutou zeleninkou





čo treba:
hrach cez noc namočený
soľ himalájska
cibuľka/pór
cesnak
koreniny, bylinky
zelenina (dali sme mrazenú čínsku zmes)
tekvicové a slnečnicové semienka
tekvicový, konopný, olivový olej
čerstvá bazalka na dozdobenie


Hrach si namočíme do vody najlepšie cez noc, prepláchneme zo dva razy a dáme variť, dochutíme soľou, čiernym korením, tymiánom, chilli, korianderom. Priebežne premiešame, varíme kým nezmäkne .
Nakrájam si pórik a cesnak, šupnem ich na panvicu s kokosákom nech sa mi troška rozpália do zlatova a pustia tú užasnú vôňu, ktorú milujem pri varení. Prihodíme k tomu zeleninku mrazenú, ak máme čerstvú rozhodne lepšia čerstvá a necháme troch osmahnúť.
Keď hrášok uvarený prihodím k nemu troška pórika a rozmixujem na úžasnú kašu. Šupneme na tanier prihodíme zeleninku, doplníme slnečnicovými a tekvicovými semienkami, pár kvapiek tekvicového a konopného oleja, prípadne aký chcete a máte (aj nič, len nám sa to tam žiada) a ešte okrasa na záver bazalka. Hotovo.
Papali sme s pickles z červenej repy a tekvice.

RAW makovo-jabĺčkový koláčik s avokádovo kakaovým krémom




Bez varenia, bez pečenia zdravý rýchly a chutný raw koláčik.

čo treba:
mak - odšťavený
vlašské orechy a mandle
3 jabĺčka
kokos
melasa/med
citrónová šťava
datle, brusnice
krém: avokádo, kakao, tahini pasta a med a posekané lieskovce


Základ koláčiku tvorí mak zmiešaný s posekanými orieškami a kokosom. (Čo to znamená odšťavený mak? Urobili sme si makové mlieko s pomocou odšťavovača. Mak je potrebné si predtým namočiť do vody aspoň na pár hodín. Potom ho celý preženieme cez odšťavovač a vznikne nám v jednej nádobke mlieko plné vápnika a veľmi chutné a v druhej nádobe nám zostane zbytok maku, ktorý sa vynikajúco hodil do tohto koláčika. Ale určite sa dá použiť aj normal mak namočený na pár hodín vo vode, s tým že do zmesi dáme mak vysušený bez vody. )
K maku orieškom a kokosu prišupneme postrúhané jabĺčka, primiešame jednu veľkú lyžicu melasy (alebo medu), asi 1-2 lyžičky kokosáku a trocha citrónovej šťavy. Predtým som si ešte namočila pár kúskov datlí a brusníc do vody na cca 15 minút. Tieto potom poriadne rozmixujeme v mixéri a hodíme k ostatku a dobre premiešame. Najlepšie rukami sa troška pohrať s týmto cestom. Potom všetko pekne poputuje do formy na koláčik.

a teraz ideme na krém na vrch koláčika, ktorý dotvára neuveriteľnú chuť celému koláču ;)
Stačí nám na to zrelé avokádo, kakao, med a tahini pasta (kúpili sme akurát v lidli - ale nemusí byť). Avokádo olúpeme vnútro vyberieme rozmačkáme vidličkou prihodíme kakao, troška tahini pasty a lyžičku medu. Premiešame a máme krásnu chutnú polevu, ktorú rozotrieme na celý koláčik a už len stačí posypať posekanými lieskovcami prípadne inými orieškami :)





Hodíme do ladničky schladiť na nejaký čas a potom si už len vychutnávať tú dobrotu.





.
 


pondelok 4. júla 2016

Fazľová polievka s kyslou kapustou



čo treba:
strakatá fazuľa namočená vopred
kyslá kapusta
zemiaky
cesnak
bobkový list
čierne korenie
údená paprika mletá
chili
štvorfarebné korenie
himalájska soľ
bujón domáci

Najskôr si dáme uvariť fazuľku vo vriacej vode na 5 minút, potom vymeníme vodu za čerstvú prišupneme kyslú kapustu s trochou vody kapustovej, jednu lyžicu kokosáku, bobkový list, cesnak, soľ a ostatné koreniny s troškou domáceho bujónu. A varíme a varíme a varíme tak 45-50 minút kým nám fazuľka nezmäkne asi 20 minút pred koncom vhodíme zemiačiky a primiešame troška domáceho kefíru.

A hotovka ako skoro pri každej polievke platí na druhý deň je vždy najlepšia ;)

Dobrú chuť

 

Pickles - červená repa cuketa a mrkva



Pickles je fermentovaná teda nakladaná/kvasená zelenina v pohári. Veľmi dobrá a zdravá pochúťka-výborný zdroj lakobacilov, ktorú môžete použiť ako prílohu prípadne aj hlavné jedlo ako môj drahý hovorí "vynikajúcí dezertík".
Zeleninu môžete použiť akúkoľvek, teraz máme dve varianty repovo-tekvicové pickles a druhé je repovo-cuketovo-mrkvové.

čo treba:
veľký pohár
červená repa alias cvikla
mrkva
cuketa 
chren
zázvor
soľ himalájska - pomer je na 1kg zeleniny 10g soli

 
Všetku zeleninku si očistíme/umyjeme a pokrájame na menšie kúsky také aby sme ich mohli šupnúť cez food procesor/kuchynský robot. Nakrájanú zeleninu sme odvážili aby sme to vedeli vhodne prisoliť.  My sme si navážili z tohto množstva 2kg očistenej zeleniny tak k tomu použijeme 20g soli.
Všetko preženieme cez robot, ktorý to za nás postrúha, k tomu prihodíme soľ premiešame rukami nech nám pustí zeleninka šťavičku a už len naložíme do pohára. Poriadne ju v pohári postláčame.


Prikrytý pohár odložíme v izbovej teplote na pár dní, kým nám nevystúpi voda a neklesne zasa späť. Malo by to trvať 2-3 dni a môžeme papať.

Cícerové kari s paprikovou ryžou





Milujem cícer - moja najobľúbenejšia strukovina a cícerové karí spojenie sladkého a pikantného je bomba.

čo treba:
ryža jasmínová
paprika mletá
cícer namočený popredu vo vode
kokos taktiež namočený vo vode stačí 10-15minút (alebo kokosové mlieko)
banán 2 ks
rajčina 1 veľká
zázvor sušených aj čerstvý
kurkuma
himalájska soľ
cibuľka
citrónová šťava trošička
rímsky kmín
chili
sušené datle 2-3 ks (bez konzervantov a pridaných cukrov) prípadne iné sladidlo


V prvom rade je dôležité namočiť si cícer do vody noc vopred alebo ráno aspoň na pár hodín.
Namočený cícer dáme variť a hneď vedľa do druhého hrnca hodíme variť ryžu medzitým si pokrájame cibuľku rajčinky banán a zázvor.
Na rozpálený kokosák šupneme kurkumu, rímsky kmín a chili na sekundu speníme a prihodíme k nim cibuľku a časť banánov a časť rajčiny, premiešame a necháme chvíľku restovať na panvici.
K ryži šupneme mletú papriku a premiešame nech sa nám začne červenať tak troška :). Opäť sa vrátim k panvici a prihodím tam zvyšok ingrediencií himalájsku soľ, zvyšok banánov a rajčiny a kokosovú vodu a štipku škorice. Prehrejme na panvici ešte takých 5 minút a potom to všetko šupneme do mixéra a rozmixujeme na vodovú kašu ak je treba doplníme vodu napríklad z uvereného cíceru, keď ho budeme cediť. 


Rozmixované karí zmiešame s uvareným cícerom a po uverení ryže už len servírujeme ako prílohu sme si dali pickles z tekvice a červenej repy.

Dobrú chuť ;)



 

nedeľa 26. júna 2016

Tekvicový koláč s bryndzou a tvarohom


Milujem tekvicu obzvlášť hokkaido a v kombinácii s tvarohom a bryndzou je to neskutočná lahôdka. tzv. "nebíčko v papulke" ;)




čo treba?
1 menšia tekvica hokkaido
bryndza
tvaroh (použila som domáci v kombinácii z kozieho a kravského mlieka - bol to experiment ktorý vyšiel na jedničku, ale kľudne môžete dať akýkoľvek)
špaldová múka 250 g
1 vajíčko
kefír cca 2dc
kokosák 2PL
himalájska soľ
bylinky
kôpor, bazalka

Ako prvé ideme na cesto veľmi jednoduché, žiadne komplikácie.
Múku zmiešame s vajíčkom, kokosákom a kefírom (dá sa použiť aj mlieko len ja veľmi rada dávam všade kefír domáci je domáci :D) a dochutíme troškou soli. Vznikne nám fajnové cestíčko, ktoré môžeme šupnúť na chvíľku odpočinúť do ladničky.
Zatiaľ sa môžeme pustiť do tekvice. Treba ju nakrájať ošúpať a hodiť do mixéra, ktorý urobí ostatnú robotu za nás. Potrebujeme z toho vydolovať tekvicové pyré. Keď už máme pyré, môžeme ho dochutiť soľou a bylinkami (koriander, tymián, chilli, kurkuma - každý čo uzná za vhodné môžu aj nemusia byť).

Cesto z ladničky už môžeme vytiahnuť a šupnúť ho do formy. Pekne ho ponaťahujeme do všetkých kútov. Zmiešame si domáci tvaroh (je kyselší ako kupovaný tým pádom je celá kombinácia veľmi osviežujúca) s bryndzou. Celú túto bielu hmotu napatláme na cesto a na vrch potom ešte dochutené tekvicové pyré. Hodíme do rozohriatej trúby na 50 minút na 170 stupňov Celziových. Po dopečení už len rýchlo na tanieri dozdobiť nasekaným čerstvým kôprom a čerstvou bazalkou.

A dobrú chuť ;)
 
 


utorok 21. júna 2016

čínska ostrokyslá polievka s tofu









čo treba?
zelenina čerstvá najlepšie ak nemáte môžete dať aj čínsku mrazenú zmes
šampióny, alebo čínske hríby shitake
pór
mrkva
kapusta čínska
červená paprika
zázvor
bambusové výhonky
ryžový ocot
sójová omáčka
solamyl
tofu
chilli papričky
bujón (máme náš domáci)




 

Poďme na to:
Do veľkého hrnca napustíme vodičku šupneme tam náš bujón 6-9 PL sójovej omáčky, chilli papričky pokrájané na jemno (alebo sušené chilli), necháme prevrieť. Medzitým si pokrájame všetky ostatné suroviny - zeleninu (šampióny, mrkvu, pór, červenú papriku, čínsku kapustu, bambusové výhonky, čerstvý zázvor) na malé kúsky alebo aj väčšie závisí ako to chcete mať v polievke :) najlepšie použiť robot je to rýchlovka potom :D
Do zovretej ochutenej vody šupneme pokrájanú zeleninku stíšme plamienok a necháme pomaličky variť aby zeleninka zmäkla.
Pridáme ryžový ocot, dosolíme prípadne ak nám chýba pridáme ešte sójovku, chili, soľ, čokoľvek vám chuťovo chýba, aby sme mali tie správne ostro-kyslé chute.
 

Na záver prihodíme nakrájané tofu, dávam ho neskôr aby sa mi nerozpadol ale mala som v polievke krásne kúsky.
A už nám zostáva len zahustiť, aby bola krásne ťahavá tzv. "soplovitá". Do malej misky si dáme STUDENÚ vodu (dôležité aby sa nám solamyl nezgrcol) a do nej 3 PL kopcovité solamylu. Miešame kým sa nám solamyl nerozpustí. Potom za stáleho miešania vlievame do bublajúcej polievky a varíme ešte asi takých 10 minút.
Kto chce môže si ešte rozšľahať vajíčko a pomaličky ho vlievať do polievky bez miešania. Ja mám radšej verziu bez vajca.